Powiat nie sprzedaje, a pozyskuje

20 stycznia 2024 09:15. fot. użyczone Powiat Wałbrzych
Artykuł powierzony

Tematy: 


Powiat Wałbrzyski przekazał w darowiźnie gminie Walim dwie działki, gminie Jedlina-Zdrój budynek po byłym laboratorium Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a sam pozyskał za darmo część terenu po byłych Zakładach Przemysłu Lniarskiego. Stosowne akty notarialne podpisano w środę, 18 stycznia 2024 roku.

Mam bardzo dobrą informację dla gminy Walim. Po wielu latach dzisiaj formalnie uregulowano kwestię budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki 20 – informuje Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, który podpisał w czwartek akt notarialny, z Wójtem Walimia Adamem Hausmanem. Na jego mocy w imieniu Skarbu Państwa, Starosta Wałbrzyski przekazał nieodpłatnie gminie Walim ponad 40 arową działkę, na której zlokalizowany jest budynek wielorodzinny przy ulicy Kościuszki 20.

Od dnia 1 lutego, po przekazaniu protokolarnym nieruchomości, gmina Walim stanie się jej formalnym właścicielem. Tym samym zostanie uregulowany status osób tam mieszkających, czy remontów nieruchomości – podkreśla Starosta Krzysztof Kwiatkowski.

REKLAMA

Tego samego dnia, tj. 18.01.2024r., Gmina Walim otrzymała kolejną, blisko 30 arową działkę zlokalizowaną powyżej poczty przy ulicy Kościuszki (część byłych terenów ZPL Walim).

Została przekazana nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Walimia i zadań publicznych realizowanych przez gminę – zaznacza gospodarz Powiatu Wałbrzyskiego.

W środę Starosta Krzysztof Kwiatkowski, przekazał także w akcie darowizny gminie Jedlina-Zdrój, budynek po byłym laboratorium Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Akacjowej 3.

Od 1 lutego nieruchomość ta będzie wykorzystywana na rzecz gminy i jej jednostek. To kluczowa sprawa, bo samorządom brakuje pomieszczeń na archiwa czy magazyny niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Cieszę się, że w porozumieniu z Wojewodą udało się doprowadzić do tego, że obiekt w Jedlinie-Zdroju nie został przeznaczony do sprzedaży, a znalazł się w zasobach gminy i będzie służył mieszkańcom – mówi Krzysztof Kwiatkowski.

Jak podkreśla Starosta Wałbrzyski, bycie samorządowcem to dbałość o powierzoną wspólnotę. – Dlatego Powiat nie sprzedaje nieruchomości, ale je pozyskuje – podkreśla.

W środę, kolejne 1969 metrów po byłych ZPL w Walimiu, za darmo stało się własnością Powiatu Wałbrzyskiego. Teren będzie wykorzystywany na potrzeby zarządzania kryzysowego, magazynowania surowców i zarządzania drogami powiatowymi.

Powiatowa baza w Walimiu wciąż się rozrasta. Mamy coraz więcej zadań i sprzętu. Kolejne miejsca na pewno zostaną odpowiednio wykorzystane. Jak widać, cały czas budujemy majątek powiatu i zmieniamy Powiat dla Państwa – podsumowuje starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 20 stycznia 2024 09:15
`