Powiat. Jest porozumienie radnych powiatowych PiS i komitetu Krzysztofa Kwiatkowskiego

17 listopada 2018 16:22.

Tematy: 


Na dwa dni przed pierwszą sesją Rady Powiatu Wałbrzyskiego nowo wybrani radni PiS oraz komitetu Krzysztofa Kwiatkowskiego odkrywają karty. W wysłanym do mediów komunikacie poinformowali o zawarciu porozumienia pomiędzy oboma klubami, co daje im faktyczną przewagę w Radzie i swobodę władzy w powiecie.

To wciąż oczywiście spekulacje, ale można z bardzo dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nowym starostą wałbrzyskim zostanie, sprawujący, de facto, do tej pory tę funkcję z tylnego fotela, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski. Kto będzie jego zastępcą, o tym przekonamy się już w poniedziałek, na pierwszej sesji Rady Powiatu.

W przesłanym tekście porozumienia czytamy:

REKLAMA

Radni wybrani w tegorocznych wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego, w poczuciu odpowiedzialności za za rozwój społeczno-gospodarczy powiatu wałbrzyskiego postanawiają zawrzeć porozumienie koalicyjne w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego. 

Strony porozumienia deklarują wzajemną współpracę i wsparcie przy realizacji wyznaczonych celów. Ponadto zobowiązują się dążyć do wspólnych uzgodnień dotyczących polityki lokalnej i wspólnych zadań inwestycyjnych w Powiecie Wałbrzyskim. Porozumienie koalicyjne zostaje zawarte na czas kadencji i będzie obowiązywało do następnych wyborów samorządowych, które planowo odbędą się w 2023 roku. 

Sygnatariusze niniejszego aktu wyrażają przekonanie, że realizacja wspólnej wizji polityki w polityce lokalnej spełni oczekiwania Ziemi Wałbrzyskiej. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 listopada 2018 16:22
`