Potrzebna krew A Rh+! Wałbrzych mobilizuje się by pomóc rowerzyście, który uległ wypadkowi

30 września 2022 21:21. Infografika. Fot. źródło: Cat Cross / KPM w Wałbrzychu

Przyjaciele rowerzysty, który w czwartek uległ wypadkowi na Armii Krajowej apelują w internecie o pomoc. Mężczyzna potrzebuje pilnie krwi grupy A Rh+. Krew z zaznaczeniem przeznaczenia dla Daniela można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Pomóc mogą także osoby, które oddadzą inną grupę krwi.

Przyjaciele apelują o pomoc dla Daniela, który uległ wypadkowi i w ciężkim stanie jest w wałbrzyskim szpitalu.

Daniel pilnie potrzebuje krwi A Rh+, która może uratować mu życie, więc jeżeli poznałeś go kiedyś albo nie było Ci dane, ale mimo to chciałbyś uratować jego życie to przyjdź do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i oddaj krew (nie ważne jaką msz grupę krwi) dla niego. Pomóż nam uratować Naszego Przyjaciela, pomóż mu by jeszcze kiedyś z nami pobiegał, by z nami pożartował, by po prostu z Nami BYŁ – apelują w internecie przyjaciele rowerzysty.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu czynne jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zatem krew można oddać także w sobotę, 1 października. W sobotę centrum jest czynne od 8.oo do 12.oo.

Przypomnijmy, do wypadku, w którym poszkodowany został rowerzysta doszło w czwartek. Z ustaleń policjantów wynika,  że mężczyzna jechał jednośladem po chodniku, w pewnym momencie stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się na drogę, wpadając wprost pod jadący jezdnią samochód dostawczy.

Dodano: 30 września 2022 21:21
.
 • Czytelniczka pisze:

  Bardzo ładnie że strony przyjaciół ale wiedząc jakie są przepisy obowiązujące w całej Polsce w RCKiK – nie istnieje coś takiego jak donacja krwi ze wskazaniem dla konkretnej osoby. Jest to nielegalne. Im więcej osób odda krew tej samej grupy krwi szybciej ona do niego trafi ale nic poza tym.

 • FACET pisze:

  Piękna akcja !!!

 • Anonim pisze:

  Mija się pani z prawdą. Można odać że wskazaniem na osoba, ale Rck nie wystawi tylko zaświadczenia bo to zostało zniesione.

 • Czytelniczka pisze:

  @Anonim nie mijam, ponieważ jak słusznie Pan zauważył w linku jest dokładnie ustawa regulująca zakaz donacji ze wskazaniem, a ponadto część wypowiedzi „Trzeba jednak pamiętać, że kiedy dawca oddaje krew na rzecz konkretnego człowieka, to i tak służy ona wszystkim pacjentom.” Bo CAŁA ZEBRANA KREW LĄDUJE W BANKU KRWI. Dopiero po złożeniu zamówienia przez szpital CKiK wydaje krew ale to też nie dla konkretnej osoby. Szpitale mają swoje zapasy ale wiadomo im więcej krwi tym lepiej bo szybciej poda się ja pacjentowi i nie ma strachu że zabraknie którejś grupy krwi. Dlatego właśnie to jest HONOROWE KRWIODAWSTWO a nie tylko gdy ktoś z bliskich potrzebuje.

 • Ghj pisze:

  Oczywiście, że NIE OD DAJEMY ze wskazaniem. To nielegalne. Gdybyś Anonimie mając B- oddał dla Daniela, to RCKIK musiałby mu ją przekazać lub zniszczyć.

 • Daniel pisze:

  A jakie to ma znaczenie? Skoro Daniel potrzebuje krwi to znaczy że ubywa jej w RCKiK i Szpitalu. Zapas trzeba uzupełnić więc ze wskazaniem czy nie jeżeli ktoś ma ochotę to niech oddaje.

 • krwiodawca pisze:

  dlatego każdy zdrowy człowiek powinien od casu do czasu zaplanować oddanie krwi, szczególnie jak jej brakuje

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `