Potrzebna krew A Rh+! Wałbrzych mobilizuje się by pomóc rowerzyście, który uległ wypadkowi

30 września 2022 21:21. Infografika. Fot. źródło: Cat Cross / KPM w Wałbrzychu

Przyjaciele rowerzysty, który w czwartek uległ wypadkowi na Armii Krajowej apelują w internecie o pomoc. Mężczyzna potrzebuje pilnie krwi grupy A Rh+. Krew z zaznaczeniem przeznaczenia dla Daniela można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Pomóc mogą także osoby, które oddadzą inną grupę krwi.

Przyjaciele apelują o pomoc dla Daniela, który uległ wypadkowi i w ciężkim stanie jest w wałbrzyskim szpitalu.

Daniel pilnie potrzebuje krwi A Rh+, która może uratować mu życie, więc jeżeli poznałeś go kiedyś albo nie było Ci dane, ale mimo to chciałbyś uratować jego życie to przyjdź do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i oddaj krew (nie ważne jaką msz grupę krwi) dla niego. Pomóż nam uratować Naszego Przyjaciela, pomóż mu by jeszcze kiedyś z nami pobiegał, by z nami pożartował, by po prostu z Nami BYŁ – apelują w internecie przyjaciele rowerzysty.

REKLAMA

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu czynne jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zatem krew można oddać także w sobotę, 1 października. W sobotę centrum jest czynne od 8.oo do 12.oo.

Przypomnijmy, do wypadku, w którym poszkodowany został rowerzysta doszło w czwartek. Z ustaleń policjantów wynika,  że mężczyzna jechał jednośladem po chodniku, w pewnym momencie stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się na drogę, wpadając wprost pod jadący jezdnią samochód dostawczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2022 21:21
`