Dodano: 3 września 2021 10:14

Potrąciła dziecko na przejściu pod szkołą. Policja intensyfikuje akcję „szkoła”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Jadąca od strony Białego Kamienia kobieta potrąciła idące do szkoły dziecko – relacjonują nasi czytelnicy. – Centralnie na pasach – dodają. Zdarzenie potwierdza Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

– Kobieta nie zachowała szczególnej uwagi przed przejściem dla pieszych przy szkole na ulicy Wańkowicza i potrąciła przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dziecko – wyjaśnia Marcin Świeży. – Na szczęście badania w szpitalu wykazały, że młodemu człowiekowi nic poważnego się nie stało. Kobieta została ukarana pięciusetzłotowym mandatem.

Dzieci pozostawione bez opieki, przebiegające przez jezdnię, grupy młodzieży przechodzące w miejscach niedozwolonych i zaparkowane gdzie popadnie samochody – na to wszystko reagują wałbrzyscy policjanci, którzy jak co roku rozpoczęli „akcję szkoła”. Na policjantów natknąć się można nie tylko pod szkołami. Patrole pojawią się również w okolicach przedszkoli i żłobków. Dzisiejsze zdarzenie tylko zintensyfikuje działania mundurowych.

REKLAMA

Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na poprawne parkowanie w najbliższych okolicach szkół. Tu fukcjonariuszy wspierali będą strażnicy miejscy. Policjanci przestrzegają – nie będzie pobłażania dla pozostawianych w niedozwolonych miejscach samochodów.

– Zwracamy uwagę na oznaczane pod szkołami parkingi typu Kiss and Ride. Pamiętajmy, aby nie dokonywać dłuższego postoju w tych miejscach, bo służą one jedynie chwilowemu zatrzymaniu pojazdu wystarczającemu na szybkie odprowadzenie dziecka do szkoły. – apelują policjanci.

1 września w Wałbrzychu naukę rozpoczęło ponad 11 tysięcy dzieci. niemal połowa z nich to przedszkolaki i najmłodsi uczniowie . To oznacza, że codziennie, pod szkoły podstawowe i przedszkola zajechać może nawet kilka tysięcy samochodów.

Przejście dla pieszych na ulicy Wańkowicza. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przejście dla pieszych na ulicy Wańkowicza. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także