Dodano: 31 marca 2022 08:46

Potrącenie rowerzysty w Boguszowie-Gorcach. Kierowca ze Szczawna-Zdroju ukarany mandatem na ponad tysiąc złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do potrącenia doszło na ulicy Marcelego Kosteckiego na wysokości wiaduktu. Około południa 64-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju nie zauważył jadącego główną drogą rowerzysty. Pasjonatowi jednośladów na szczęście nic poważnego się nie stało.

64-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i potrącił go.

W wyniku kolizji 31-letniemu mieszkańcowi Głuszycy na szczęście nic poważnego się nie stało, dlatego funkcjonariusze na kierującego samochodem nałożyli mandat karny w kwocie ponad tysiąca złotych – informuje policja.

REKLAMA

Obaj kierowcy byli trzeźwi. To kolejna, tego typu sytuacja w regionie, dlatego policja apeluje do kierowców.

Należy pamiętać, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany:     zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe, skręcając w drogę poprzeczną, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi – przypomina wałbrzyska policja.

Potrącenie rowerzysty w Boguszowie-Gorcach fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Potrącenie rowerzysty w Boguszowie-Gorcach fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także