Dodano: 23 listopada 2023 09:19

Potrącenie na przejściu dla pieszych. Nastolatek trafił do szpitala

Postaw mi kawę na buycoffee.to

16-letni chłopiec potrącony dziś rano na przejściu dla pieszych w Czarnym Borze trafił do szpitala. To kolejne tego typu zdarzenie w regionie wałbrzyskim. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie bardzo ograniczonej widoczności.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 6 rano. Według komunikatu policji nastolatek przechodził przez oznaczone przejście dla pieszych w Czarnym Borze. Został potrącony przez jadący samochód. 44-letni kierowca był trzeźwy, jednak policjaci zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak mówią policjanci to kolejny taki wypadek w ciągu ostatnich kilku tygodni. Apelują z jednej strony do kierwoców o ostrożną jazdę, z drugiej strony do pieszych o używanie, nawet w obszarze zabudowanym, elementów odblaskowych. W czasie kryzysu energetycznego latarnie uliczne mogą świecić w dość ograniczonym zakresie, dając nawet mniej niż pół nominalnej mocy. Chodniki są słabo doświetlone. Pieszy widzi samochód o wiele wyraźniej niż kierowca, często ubranego na czarno, idącego w kapturze na głowie, pieszego.

REKLAMA

źródło: KMP w Wałbrzychu

źródło: KMP w Wałbrzychu

źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także