Potężna awaria na kolei. Wielogodzinne opóźnienia i odwołane kursy

17 marca 2022 09:44. Szynobus Kolei Dolnośląskich fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od 4 rano na kolei trwa potężna awaria lokalnych systemów sterowania. Pociągi mają albo wielogodzinne opóźnienia albo w ogóle nie wyjeżdżają na trasy. Na duże utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie na Dolnym Śląsku. Gdzie problemy są największe sprawdzał Jacek Zych

Jak powiedział mi Bartłomiej Rodak z Kolei Dolnośląskich, pierwsze sygnały o nieprawidłowościach działania systemu na Dolnym Śląsku zanotowano w okolicach Węglińca i to właśnie na zachodzie województwa podróżni mają największe problemy

– Koleje Dolnośląskie musiały odwołać w tej chwili około 10 pociągów, głównie w relacjach pomiędzy Wrocławiem a Zgorzelcem, Wrocławiem a Lubaniem Śląskim. Oczywiście w każdym przypadku uruchomiona jest komunikacja zastępcza – wyjaśnia rzecznik Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

W tej chwili opóźnienia pociągów sięgają nawet półtorej godziny, jednak problem jest na tyle poważny, że nie można wykluczyć dalszych opóźnień. Kolejarze nie informują póki co o kłopotach na linii Wrocław – Jelenia Góra, jednak nie wykluczają kłopotów i na tym odcinku. Proszą o bieżące sprawdzanie informacji dotyczących utrudnień i zmian w rozkładzie.

– Oczywiście o wszystkich takich nagłych sytuacjach informujemy na stronie www Kolei Dolnośląskich. 

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

 

Szynobus kolei Dolnośląskich fot. użyczone / Koleje Dolnośląskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich zatrzymane na dworcu w Jaworzynie Śląskiej. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2022 09:44
`