Poszukiwany listem gończym stalker ze Świdnicy zatrzymany w Hiszpanii

24 czerwca 2020 13:27. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Andrzej H. stalker, który od kilkunastu miesięcy poszukiwany jest przez świdnicką prokuraturę został w ubiegłym tygodniu zatrzymany w Hiszpanii.  Mężczyzna podejrzany jest o ustawiczne nękanie telefoniczne osób i instytucji.

Sprawa zaczęła się w lipcu ubiegłego roku, kiedy do policji i prokuratury w  Świdnicy  zaczęły zgłaszać się osoby, nękane telefonicznymi groźbami pozbawienia życia, pobiciem lub zgwałceniem.

W  toku wszczętego postępowania 35 osób złożyło wnioski o ściganie. Po ustaleniu Andrzeja H.  jako możliwego sprawcy sąd na wniosek prokuratury wydał za nim najpierw krajowy, a następnie międzynarodowy list gończy.

REKLAMA

17 czerwca uzyskaliśmy informację, że Andrzej H. został zatrzymany na terenie Hiszpanii. W tym momencie pozostaje on  do dyspozycji tamtejszego sądu i aktualnie została wdrożona procedura wydania go stronie polskiej – powiedział w rozmowie z Dziennikiem prokurator rejonowy ze Świdnicy, Marek Rusin

Jeżeli sąd hiszpański przychyli się do wniosku prokuratury Andrzej H. zostanie przekazany stronie polskiej, a prokurator będzie mógł mu skutecznie postawić zarzuty oraz  zdecydować o zasadności zastosowania aresztu.

– Wiem, że tych osób jest zdecydowanie więcej. Jest wiele  osób, które tych gróźb się obawiały lub  obawia, ale z różnych przyczyn nie złożyli takiego zawiadomienia. W tej chwili, jeżeli taki osoby wiedzą o toczącym się postępowaniu, wiedzą o ujęciu Andrzeja H,. mogą zgłaszać się, przy czym muszą złożyć wniosek o ściganie. – uzupełnia prokurator Rusin

Jak podkreśla prokuratura osób poszkodowanych może być znacznie więcej. Śledczy apelują więc o zgłaszanie się do policji lub prokuratury:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2020 13:27
`