Poszli na zakupy. W aucie, w upalny dzień, zostawili kilkunastomiesięczne dziecko

23 lipca 2019 20:29. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Bezmyślnością wykazali się rodzice kilkunastomiesięcznego malucha, którzy w upalny dzień zostawili go w samochodzie na jednym z parkingów w Kudowie-Zdroju. W aucie uchylili jedynie szyby, a sami z babcią poszli na zakupy. Na szczęście zamknięte dziecko zauważyli inni mieszkańcy.

Okoliczności tej sprawy bada policja. Dziecko zamknięte zostało wczoraj na jednym z parkingów w Kudowie-Zdroju. Malucha zauważył jeden z przechodzących obok mieszkańców.

Świadkowie pukali w szybę, chłopczyk jednak nie reagował. Był spocony i miał zamknięte oczy. Mężczyzna i jego żona mieli obawy, że chłopiec stracił przytomność, a jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Para bezskutecznie próbowała opuścić szybę. Ostatecznie mężczyzna wybił ją i wyciągnął dziecko z fotelika. Chłopiec obudził się.

REKLAMA

Po kilku minutach do auta wrócili jego rodzice. Na miejscu pojawiło się także pogotowie. Okazało się, że dziecku nic się nie stało. Jego rodzice tłumaczyli policjantom, że poszli z babcią na zakupy i zostawili uchylone na trzy centymetry szyby.

Policjanci przypominają, w czasie upałów w zamkniętym samochodzie temperatura rośnie bardzo szybko. Nie wolno zostawiać w aucie dzieci, ani zwierząt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lipca 2019 20:29
`