Pościg w Świebodzicach. Finał – uszkodzony radiowóz

5 października 2021 17:23. Pościg w Świebodzicach. Ścigany wjechał w radiowóz fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Kierowca osobówki jadący przez Świebodzice nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki mężczyzna doprowadził do kolizji z radiowozem. Tak skończyła się jego ucieczka. Po zatrzymaniu okazało się, że 26-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

To w Świebodzicach policjanci ze świdnickiej drogówki zauważyli Alfa Romeo, które jechało z dużą prędkością. Mundurowi próbowali zatrzymać auto do kontroli. Jego kierowca zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszył.

Policjanci ruszyli w pościg. Ten nie trwał jednak zbyt długo. Uciekinier dość szybko zderzył się z radiowozem.

REKLAMA

Pirat drogowy, którym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, podróżował wraz z 36-letnim pasażerem. Przy obu mężczyznach ujawniono „zawiniątka” z białym proszkiem. Badanie tych substancji na testerze narkotykowym wykazało, że była to amfetamina. Obaj posiadali po kilka porcji handlowych tego narkotyku – informuje policja.

W czasie dalszych czynności okazało się, że 26-latek posiadał także aktywny, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód, którym jechał, nie miał aktualnych badań technicznych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani. Usłyszeli zarzuty. Pasażerowi grozi kara do 3 lat więzienia, kierowcy do 5 lat.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 października 2021 17:23
`