Pościg na ulicach Niemczy. Kierowca wydmuchał ponad 3 promile [FILM]

19 kwietnia 2024 11:26. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Samochód, który dość dziwnie jechał ulicą zauważyli w czasie wtorkowego patrolu policjanci. Funkcjonariusze podejrzewając, że jego kierowca może być pijany, próbowali zatrzymać auto. Kierowca na widok policji zaczął jednak uciekać.

16 kwietnia około godziny 17:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Wykonując czynności służbowe na terenie Niemczy zauważyli fiata, którego styl jazdy kierującego wzbudził podejrzenia co do stanu trzeźwości – informuje dolnośląska policja.

Mundurowi próbowali zatrzymać samochód. Kierowca na widok policji zamiast zatrzymać się, przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg.

REKLAMA

Policjanci rozpoczęli pościg, ciągle nadając za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenie do zatrzymania, które było bezskuteczne. Do wsparcia wezwano oznakowany radiowóz, który stanął w poprzek drogi. Uciekinier poboczem ominęła blokadę i z dużą prędkością wjechała na stację paliw, gdzie policjanci przy wykorzystaniu dwóch pojazdów zablokowali dalszą drogę i zatrzymali kierującego – relacjonuje policja.

Po zatrzymaniu podejrzenia mundurowych szybko się potwierdziły. Okazało się, że 30-latek prowadzący auto wydmuchał ponad trzy promile. Mężczyźnie nie zatrzymano prawa jazdy… bo okazało się, że policja odebrała je już dwa lata temu za jazdę pod wpływem zabronionych substancji.

30-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2024 11:26
`