Pościg na Ogrodowej. 38-latek uciekał, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

2 kwietnia 2019 10:25. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pościgiem zakończyła się próba zatrzymania kierowcy Audi na ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu. Ostatecznie samochód kierowany przez 38-latka stanął przy ulicy Basztowej. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania.

Policjanci postanowili skontrolować samochód w piątek około godziny trzynastej na ulicy Ogrodowej. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może nie mieć prawa jazdy. Gdy zbliżyli się do samochodu i włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca Audi gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Do akcji włączono inne patrole. Ostatecznie samochód zatrzymano na ulicy Basztowej.

Okazało się, że za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo obawiał się konsekwencji jazdy samochodem w związku z wydanym do października tego roku sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

38-latek stanie teraz przed sądem, gdzie odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo może zapłacić grzywnę.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2019 10:25
`