Pościg koło Dzierżoniowa. 41-latek potrącił policjantów. Innego mężczyznę „przewiózł” na masce [FILM]

6 września 2019 18:15. 41-latek ostatecznie został zatrzymany przez policjantów. fot. użyczone / KPP w Dzierżoniowie

Tematy: 


Zgłoszenie o nietypowo zachowującym się mężczyźnie trafiło do policjantów w miniony poniedziałek. Istniało podejrzenie, że kierowca pije alkohol lub zażywa narkotyki. Patrol, który dotarł na miejsce próbował zatrzymać mężczyznę, ten zaczął jednak uciekać, próbując potrącić funkcjonariuszy.

Cała interwencja rozegrała się około godziny siedemnastej w Jaźwinie. Policja otrzymała zgłoszenie, że w zaparkowanym samochodzie od dłuższego czasu siedzi mężczyzna. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że może on pić alkohol lub zażywać narkotyki. Na miejsce wysłano patrol policji.

Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy, kierowca, na którego uwagę zwrócili mieszkańcy, jeździł swoim autem z dużą prędkością po miejscowości. Jeden z mieszkańców próbował sprawdzić z czego wynika jego zachowanie. Mężczyzna wpadł jednak na pokrywę silnika auta, a kierowca nie zwolnił. Świadek przejechał na masce auta kawałek drogi, aż spadł.

REKLAMA

Gdy na miejscu pojawili się policjanci kierowca zamkną się w samochodzie. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i nagle odjechał, potrącając policjanta. Ostatecznie 41-latek został zatrzymany.

Kierowca usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynnej napaści na funkcjonariusza, nie zatrzymania się do kontroli i znieważenia policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 września 2019 18:15
`