Porównała prezydenta Wałbrzycha do hitlerowskiego zbrodniarza. Grozi jej wiezienie

26 kwietnia 2022 14:18. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nawet rok pozbawienia wolności grozi wałbrzyskiej aktywistce ruchów antyszczepionkowych Małgorzacie S.  Po trwającym ponad rok śledztwie jej jako jedynej postawiono zarzuty znieważania prezydenta Wałbrzycha. Prokuratura rejonowa w Wałbrzychu postawiła jej zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Prokuratura ponad rok prowadzila postępowanie w sprawie wpisów obrażających i grożących prezydentowi Wałbrzycha. Internetowy hejt rozpoczął się, kiedy na wniosek prezydenta rada miasta podjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu mieszkańców Wałbrzycha i osób pracujących w wałbrzyskich zakładach pracy. Uchwała została uchylona przez wojewodę, hejt internetowy rozpętał się jednak na dobre. Po otrzymaniu zgłoszenia policja bardzo poważnie oceniła zagrożenie, przyznając prezydentowi osobistą ochronę.

Prokuraturze nie udało się ustalić autorów wpisów, którzy korzystali z internetu za pomocą zagranicznych operatorów. Tu śledczy tłumaczą się bardzo krótkim, zaledwie 7-dniowym okresem przechowywania danych dotyczących logowania do sieci. Zarzuty usłyszała za to Małgorzata S., która na swoim profilu w mediach społecznościowych umieściła fotomontaż, przedstawiający prezydenta miasta w mundurze hitlerowskiego zbrodniarza wojennego Josefa Mengele. Podobnych wpisów opublikowala co najmniej kilka.

REKLAMA

Roman Szełemej to jest Mengele XXI wieku i w żaden sposób nie uważam, żeby to było przesadzone. Jeśli się czuje obrażony lub urażony, to proszę nas zwać do sądu. – cytuje kobietę Gazeta Wyborcza.

Karą za przedstawione kobiecie zarzuty może być grzywna, ograniczenie wolności a nawet rok więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2022 14:18
`