Poprawki na dworcu Wałbrzych Szczawienko. Budynek niespełna rok od otwarcia wymaga napraw

20 marca 2019 14:47. Usterki elewacji na dworcu Wałbrzych Szczawienko. 20.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z elewacji oddanego w połowie kwietnia ubiegłego roku budynku dworca Wałbrzych Szczawienko zaczęła odpryskiwać farba. Braki pojawiły się głównie w okolicach ozdobnych gzymsów. Odpryskująca jasna farba odsłania czerwoną cegłę.

Uwagę na uszkodzenia zwrócił nasz czytelnik, który zauważył kontrastującą, czerwoną cegłę w miejscach, gdzie odchodzi farba.

Chyba poszło coś nie tak. Przecież ten budynek pachnie jeszcze nowością. Wnętrza zachwycają, a z elewacji odpada już farba. Nawet rok nie minął od otwarcia dworca. Ktoś powinien jak najszybciej zająć się tą sprawą, by nie doszło do większych zniszczeń – napisał do nas pan Marek.

REKLAMA

Uszkodzenia na elewacji dworca Wałbrzych Szczawienko dostrzegli jednak także miejscy urzędnicy.

Faktycznie elewacja na dworcu Wałbrzych Szczawienko ma pewne mankamenty. Zauważyliśmy to kilka tygodni temu. Elewacja czy naprawa elewacji zostanie wykonana w ramach gwarancji. Urząd miejski w Wałbrzychu jest już umówiony z wykonawcą, który wejdzie na plac budowy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Po prostu musieliśmy czekać, aż skończy się zima, aby robić elewację skutecznie, nie może być w nocy temperatur ujemnych – mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu.

Przypomnijmy, budynek dworca Wałbrzych Szczawienko został oficjalnie oddany do użytku w połowie kwietnia ubiegłego roku. Pojawiła się wygodna, monitorowana poczekalnia z toaletami. Przed dworcem powstał parking z około czterdziestoma miejscami. Dworzec został połączony także specjalną linią autobusową z Podzamczem.

Koszt remontu, należącego od grudnia 2015 roku do gminy Wałbrzych budynku wyniósł około 6,5 miliona złotych, z czego 4,5 miliona wyłożyła gmina.

Usterki elewacji na dworcu Wałbrzych Szczawienko. 20.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Usterki elewacji na dworcu Wałbrzych Szczawienko. 20.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2019 14:47
`