Dodano: 7 listopada 2023 07:15

Ponad tysiąc podpisów pod petycją przeciw wycince lasu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją przeciw wycince lasów porastających przygraniczny pas w Głuszycy. To reakcja na prace, jakie pod koniec października rozpoczęło tam Nadleśnictwo Wałbrzych.

Petycja to drugi dokument społeczny, jaki z Głuszycy trafi na biurko wałbrzyskiego nadleśniczego. Pierwszy apel o zaprzestanie, a przynajmniej zrównoważenie prac wystosowali do Lasów Państwowych radni Rady Miejskiej w Głuszycy. Na ten dokument niemal tego samego dnia odpowiedziało Nadleśnictwo Wałbrzych tłumacząc, że wycinka to planowe prace zawarte w programie zagospodarowania lasów i nie jest niczym, co może wzbudzać obawy. To nie uspokoiło ani radnych, ani mieszkańców. Pod zamieszczoną na stronie internetowej Urzędu Miasta w Głuszycy petycją podpisało się ponad 1000 osób. Sprawa odbiła się echem w mediach tradycyjnych i społecznościowych,

O sprawie informowaliśmy jako pierwsi. Zaniepokojeni mieszkańcy przysłali nam zdjęcia i relacje o pracujących w lesie, niemal na samej na granicy polsko-czeskiej harvesterach. Maszyny w błyskawicznym tempie miały ogołacać całe hektrary lasu, a przy drogach i duktach leśnych, rozjeżdżonych ciężkim sprzętem zaczęły się piętrzyć całe piramidy ściętego drzewa.

REKLAMA

Wycinka w okolicy Głuszycy fot. użyczone

Wycinka w okolicy Głuszycy fot. użyczone

Wycinka w okolicy Głuszycy fot. użyczone

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także