Ponad setka połączeń kolejowych Kolei Dolnośląskich wypada z rozkładów. Efekt epidemii

20 marca 2020 08:10. Szynobus Kolei Dolnośląskich. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych źródło: Koleje Dolnośląskie

Tematy: 


Od dziś wybrane pociągi nie wyjadą na trasy. Zmiany to efekt trwającego stanu zagrożenia epidemicznego – informują Koleje Dolnośląskie. Ograniczone zostanie kursowanie kilkudziesięciu par pociągów, także tych przejeżdżających przez Wałbrzych.

Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej. Wprowadziliśmy szereg procedur dla zapewnienia bezpieczeństwo naszym załogom. Obserwując jednak frekwencję na poszczególnych trasach oraz chcąc ograniczyć zagrożenie wirusem dla pracowników zdecydowaliśmy o ograniczeniu siatki połączeń – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich – Zrezygnowaliśmy z połączeń, na których frekwencja w ostatnich dniach była bardzo niska. Zachowaliśmy jednak, chociaż w ograniczonym zakresie, połączenia na każdej z obsługiwanych do tej pory stacji – dodaje Rodak.

Przypomnijmy, 14 marca wstrzymano ruch transgraniczny do Czech. Dzień później połączenia do Niemiec.

REKLAMA

Obecne zmiany dotyczą w sumie 125 pociągów, których trasy ulegną czasowemu skróceniu lub całkowitemu zawieszeniu.

Największe zmiany dotyczą aglomeracji wrocławskiej.

Pracując nad zmianami w rozkładzie jazdy kierowaliśmy się chęcią zapewnienia pasażerom możliwości dojazdu do pracy – dodał Rodak – Dolnoślązacy stosując się do zaleceń rządu wyraźnie ograniczyli swoje podróże, frekwencja w pociągach Kolei Dolnośląskich od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego wynosi  od 15 do 25 proc. normalnego zapełnienia – zakończył rzecznik prasowy spółki.

Zmiany dotkną także połączeń do Kłodzka, Kudowy Zdroju, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby czy Bielawy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2020 08:10
`