Ponad połowa Dolnoślązaków przyjęła pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19

29 lipca 2021 16:13. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W pełni zaszczepionych jest już ponad milion mieszkańców naszego regionu. Pierwszą dawkę przyjęło już ponad pięćdziesiąt procent Dolnoślązaków – informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Aby osiągnąć odporność populacyjną, zaszczepić powinno się jak najwięcej osób. Dla różnych szczepionek podaje się różny odsetek zaszczepionych pozwalający na ochronę pozostałych osób, które nie mogły się zaszczepić. Przyjmuje się, że powyżej osiemdziesięciu procent zaszczepionych osób w populacji będzie stanowić kokon ochrony dla niezaszczepionych – informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Na Dolnym Śląsku pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad osiemdziesiąt procent z grupy wiekowej 70+, prawie siedemdziesiąt procent osób w wieku 60-69 lat, ponad pięćdziesiąt procent w wieku 40-59 lat i prawie czterdzieści pięć osób powyżej 20 roku życie, ale nie starszych niż 39 lat.

REKLAMA

Wśród najmłodszych, czyli dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 19 lat, pierwszą dawkę przyjął niemal co trzeci młody mieszkaniec naszego regionu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych, w pierwszej piątce gmin, w których jest najwięcej osób zaszczepionych nie ma Wałbrzycha czy miejscowości z Aglomeracji Wałbrzyskiej. W przedziale wiekowym od 12 do 59 lat najwięcej osób zaszczepiło się we Wrocławiu. W przedziale 60 – 69 w Zagrodnie, w grupie 70+ w Karpaczu.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 lipca 2021 16:13
`