Ponad milion złotych dla Czarnego Boru na budowę sztucznego toru biathlonowego

29 maja 2017 18:45. Wizualizacja toru biathlonowego w Czarnym Borze. Grafika użyczona, źródło: biuro poselskie Michała Dworczyka

Tematy: 


Gmina Czarny Bór uzyskała 1 116 800 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę infrastruktury sportowej wraz z uruchomieniem tras narciarskich i nartorolkowych w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej na 2017 rok.

Modernizacja istniejącego obiektu w Czarnym Borze pozwoli na uruchomienie całorocznego ośrodka sportowego z trasami narciarskimi oraz nartorolkowymi o długości ponad 3km. W ramach zadania powstanie także system naśnieżania biegowych tras sportowych.

Czyniliśmy wiele starań, aby przekonać Ministerstwo, że ta inwestycja jest potrzebna. Udało się to dzięki pracy wielu osób zaangażowanych w ten projekt na terenie naszej gminy oraz dzięki pomocy Posła Michała Dworczyka. Jestem przekonany, że Ski-Arena, która dzięki tej decyzji już niedługo powstanie w Czarnym Borze przyciągnie do naszej gminy wiele osób, także tych z dalszych zakątków Polski. – mówi Adam Górecki, wójt gminy Czarny Bór.

REKLAMA

O tym, że inwestycja w Czarnym Borze bardzo dobrze wpisuje się w program modernizacji infrastruktury sportowej, także ze względu na duże tradycje jakie towarzyszą uprawianiu sportów olimpijskich na terenie gminy Czarny Bór mowi Michał Dworczyk, Wiceminister Obrony Narodowej, poseł PiS z okręgu wałbrzysiego.

 Jest to kolejna duża inwestycja w regionie w sporty zimowe po ubiegłorocznej modernizacji toru biathlonowego w Dusznikach, gdzie niedawno odbyły się mistrzostwa Europy w biathlonie. Mam nadzieję, że impreza podobnej rangi zawita kiedyś również do Czarnego Boru.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, poza czasem w którym na trasie trening odbywać będą zawodnicy korzystających klubów.

W ramach tego samego programu dofinansowanie otrzymały również m.in. SKF KT Szczawno Zdrój celem modernizacji kortów i budynku zaplecza przy ul. Ofiar Katynia oraz gmina Nowa Ruda na adaptację pomieszczeń przy ulicy Kłodzkiej na siłownię z zapleczem.

Wizualizacja toru biathlonowego w Czarnym Borze. Grafika użyczona, źródło: biuro poselskie Michała Dworczyka

Wizualizacja toru biathlonowego w Czarnym Borze. Grafika użyczona, źródło: biuro poselskie Michała Dworczyka

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 maja 2017 18:45
`