Ponad miliard złotych ma kosztować budowa tego szpitala. Inwestycja potrwa cztery lata

11 marca 2023 10:58. fot. materiały prasowe

Mowa o Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, które ma leczyć pacjentów z całego regionu, w tym pacjentów z Wałbrzycha. Szpital ma stanąć w ciągu 51 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Właśnie wybrano firmę, która będzie budować tę placówkę. To największa inwestycja w zdrowie Dolnoślązaków w historii regionu, współfinansowana przez samorząd wojewóztwa dolnośląskiego oraz rząd RP.

Najtańszą ofertę złożyła firma PORR.

Budowa Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu jest priorytetową i największą w historii Dolnego Śląska inwestycją samorządu województwa w ochronę zdrowia mieszkańców całego regionu. Nowoczesny szpital onkologiczny pozwoli na leczenie pacjentów na najwyższym poziomie. Nowy szpital będzie realizował kompleksowe lecznictwo w zakresie onkologii, pulmonologii i hematologii, oparte o współpracę wielodyscyplinarnych zespołów specjalistów. Wyłonienie wykonawcy to kamień milowy w realizacji tej niezwykle potrzebnej na Dolnym Śląsku inwestycji – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

Projektowanie nowej placówki ma potrwać maksymalnie piętnaście miesięcy, sama budowa – trzydzieści sześć miesięcy. Szpital ma mieć ponad sto tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Cztery kondygnacje nad ziemią i jedną pod ziemią.

Placówka ma składać się z dwudziestu sześciu oddziałów stacjonarnych i trzydziestu jednostek leczenia ambulatoryjnego. Pacjenci będą mieli do dyspozycji pokoje dwuosobowe, tych w sumie będzie ponad 670. Przy budynku powstanie parking na ponad tysiąc aut. Jeżeli budowa ruszy w tym roku, pierwsi pacjenci pojawią się tam w 2028 roku.

Nowy Szpital Onkologiczny będzie skupiał w jednym miejscu zakresy lecznictwa onkologicznego, hematologicznego wraz z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku oraz chorób płuc, realizowanych dotychczas w trzech szpitalach: Dolnośląskim Centrum Onkologii, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc i Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych.

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2023 10:58
`