Ponad dwa promile miała kobieta zatrzymana przez kłodzkich policjantów. W takim stanie postanowiła samochodem zawieźć dzieci do szkoły

10 stycznia 2023 17:21. Nowe radiowozy dla policji w Wałbrzychu. To dwie, warte ponad 200 tysięcy złotych hybrydy fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kara do pięciu lat więzienia grozi 36-letnie kobiecie, która mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wiozła samochodem dwoje dzieci. – Kierująca nie potrafiła wyjaśnić swojego nieodpowiedzialnego zachowania i najwyraźniej nawet przez myśl jej nie przeszło, że mogła doprowadzić do tragedii – informuje policja. Jej losem zajmie się sąd.

Teraz materiały w tej sprawie trafią do sądu, a funkcjonariusze ustalą, czy 36-latka swoim zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli tak, wówczas usłyszy kolejne zarzuty.

Kobietę zatrzymano w czasie wczorajszej, porannej akcji wycelowanej w pijanych kierowców. Przed godziną ósmą mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. W aucie było dwóch chłopców i kierująca, matka jednego z nich. Ich podróż rozpoczęła się w Nowej Rudzie i miała zakończyć się przed jedną ze szkół w Kłodzku.

REKLAMA

Na szczęście na tej drodze pojawili się kłodzcy policjanci i udaremnili dalszą podróż. Podejmując kontrolę policjanci już po otwarciu szyby samochodu wyczuli od kierującej wyraźną woń alkoholu, dlatego w pierwszej kolejności przeprowadzili badanie jej trzeźwości z wynikiem 2,3 promila alkoholu – czytamy w policyjnym komunikacie.

Kobieta nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania. Sprawą zajmie się sąd rodzinny. Policjanci sprawdzą czy kobieta nie naraziła też dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli tak, wówczas może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tej części postępowania, odpowie ona za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na wiele lat.

 

Dodano: 10 stycznia 2023 17:21
`