Ponad dwa promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia. 44-latek i tak wsiadł za kółko

8 lutego 2019 09:54. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 44-latek, którego w środę zatrzymali wałbrzyscy policjanci. Mężczyzna miał także sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To mu jednak nie przeszkodziło by w takim stanie prowadzić samochód.

Policjanci zwrócili uwagę na dziwnie poruszający się samochód, który w środę wieczorem wyjechał z ulicy Paderewskiego na nowym mieście. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 44-latek, mieszkaniec Wrocławia, miał 2,69 promila alkoholu w organizmie. Decyzją wrocławskiego sądu nie powinien także prowadzić samochodu.

Mężczyzna znów stanie przed sądem. Grozi mu pięć lat więzienia. Samochód, którym podróżował wrocławianin trafił na strzeżony parking.

Policjanci po raz kolejny przypominają jedną z najważniejszych zasad – Piłeś! Nie wsiadaj „za kółko”.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 8 lutego 2019 09:54
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015