Ponad 5 mln złotych na remonty dróg w gminie Stare Bogaczowice. Prace niemal w każdym sołectwie

18 maja 2023 08:35. Dziura w drodze fot. ilustracyjna

Gmina Stare Bogaczowice podjęła decyzję o remoncie piętnastu odcinków dróg gminnych, których stan jest najbardziej zniszczony. Umowa z wykonawcą na realizację tych prac została już podpisana, a koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5 milionów złotych. Według Mirosława Lecha, wójta gminy Stare Bogaczowice, remontowane odcinki to praktycznie każda droga w gminie, a ich długość wynosi ponad 10 kilometrów.

Remontowane odcinki to te, które znajdują się w najgorszym stanie, a także te, które dotychczas nie były jeszcze remontowane. W ramach prac zostanie nałożona warstwa bitumiczna na grunt, co ma zapewnić bardzo dobrą jakość poruszania się po tych drogach. Według wójta, remonty dróg w takich gminach jak Stare Bogaczowice są sporym wyzwaniem, ponieważ same gminy nie są w stanie pokryć kosztów remontów z własnych budżetów. Dlatego też, aby sprostać temu zadaniu, gmina pozyskała środki zewnętrzne.

Na liście odcinków dróg do remontu, opublikowanej na oficjalnej stronie gminy, znajdują się drogi rozrzucone praktycznie po całej gminie, w każdym sołectwie. Z uwagi na fakt, że wiele z nich nie było remontowanych od około 10-15 lat, ich remont jest niezbędny i wymaga pilnego wykonania.

REKLAMA

Remont dróg gminnych to zawsze duże wyzwanie dla gmin, ponieważ koszty takich prac są zazwyczaj bardzo wysokie. Dlatego też, jak w przypadku gminy Stare Bogaczowice, pozyskiwanie środków zewnętrznych jest niezbędne, aby móc zrealizować takie przedsięwzięcia. Jednakże, dzięki tym pracom, mieszkańcy będą mieli możliwość bezpiecznie i wygodnie przemieszczać się po terenie gminy, co jest bardzo ważne dla rozwoju lokalnej społeczności.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2023 08:35
`