Dodano: 31 lipca 2023 07:22

Ponad 30 ofert na zaprojektowanie i budowę S8 z Kobierzyc do Łagiewnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Trzydzieści siedem ofert wpłynęło w przetargach na zaprojektowanie i budowę trasy na trzech odcinkach z Kobierzyc do Łagiewnik – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o fragment drogi, który ma ponad 32 kilometry.

Przetargi ogłoszono w maju. Oferty są w tej chwili analizowane. Jak informuje GDDKiA na odcinek Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe wpłynęło 12 ofert, najtańsza opiewa na ponad 309 milionów złotych, a najdroższa na 437 milionów. Planowany budżet na ten odcinek to 516 mln.

Zaprojektowaniem i budową odcinka Kobierzyce Południe – Jordanów Śląski zainteresowanych jest także dwunastu wykonawców. Najtańsza oferta to ponad 401 milionów, najwyższa ponad 547 milionów, a budżet inwestycji to 718 milionów.

REKLAMA

Na przetarg dotyczący trzeciego odcinka z Jordanowa Śląskiego do Łagiewniki Zachód wpłynęło trzynaście ofert. Najniższa na ponad 355 milionów, najwyższa na ponad 521 milionów. Deklarowany przez GDDKiA budżet tego odcinka opiewa na 677 milionów.

Podpisanie umów na realizacje inwestycji planowane jest w IV kwartale 2023 r. po zakończeniu postępowań przetargowych. Wyłonieni w przetargach wykonawcy będą mieli za zadanie zrealizowanie inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” w ciągu 39 miesięcy od podpisania umów, z wyłączeniem okresów zimowych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przetargi na pierwsze odcinki S8. Samorządowcy mówią o historycznym momencie

Przetargi na pierwsze odcinki S8. Samorządowcy mówią o historycznym momencie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także