Ponad 20 tysięcy wniosków o 500+ od uchodźców z Ukrainy. To dane tylko z Dolnego Śląska

9 kwietnia 2022 11:12.

Już ponad 21 tysięcy wniosków o wypłatę 500+ na 32 tysiące dzieci złożyli uchodźcy z Ukrainy w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Dolnym Śląsku – informuje ZUS. W całym kraju to już ponad 230 tysięcy wniosków na blisko 356 tysięcy dzieci. Przypomnijmy, wnioski uchodźcy mogą składać tylko online i potrzebują do tego numer PESEL, konto w polskim banku, polski numer telefonu i adres email.

Dokładnie 21 236 wniosków wpłynęło już do dolnośląskich placówek ZUS. To wnioski o wypłatę świadczenia 500+ w nowy, obowiązującym od 1 czerwca tego roku do końca maja przyszłego roku okresie rozliczeniowym.

ZUS przygotował specjalną, ukraińską wersję wniosku na swoich stronach.

REKLAMA

Uruchomiliśmy także możliwość konsultacji on-line w języku ukraińskim. W e-wizycie po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczestniczy ekspert z ZUS oraz tłumacz języka ukraińskiego – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Zakład prowadzi także specjalną infolinię w języku ukraińskim. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego wskutek wojny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 kwietnia 2022 11:12
`