Ponad 20 litrów krwi dla Hortensji z Wałbrzycha. Co dalej?

3 lipca 2019 20:08.

Tematy: 


Tylko dziś i tylko w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa krew z przeznaczeniem dla Hortensji Bystrzyckiej, która cierpi na ostrą białaczkę oddało 48 osób. Udało się zebrać ponad 20 litrów krwi. Tak wałbrzyszanie odpowiedzieli na apel 29-latki, która poprosiła w internecie o pomoc. Prośbę przekazało dalej kilka tysięcy osób.

Od rana w stacji przy ulicy Czerwonego Krzyża ustawiała się kolejka osób chętnych do oddania krwi. Większość przyznawała otwarcie – jesteśmy tu, bo odpowiedzieliśmy na apel w internecie.

W centrum pojawił się także narzeczony wałbrzyszanki, który podziękował wszystkim ochotnikom i ze łzami w oczach tłumaczył, że jego narzeczona potrzebuje krwi, bo rozpoczyna chemioterapię, a choroba niszczy jej własną krew.

REKLAMA

Krew dla 29-latki wciąż można oddawać. Wystarczy zgłosić się do centrum w godzinach od 7.oo do 13.30 z hasłem Hortensja. Jutro bezcenny lek będzie można oddać także w czasie akcji wyjazdowych w Bogatyni, Jeleniej Górze czy Kłodzku. Tam także można pomóc wałbrzyszance. Pracownicy centrum zapewniają, że akcja będzie trwała tak długo, jak będzie to potrzebne. Co ważne, można oddawać krew każdej grupy krwi, nie tylko 0rh-, której potrzebuje wałbrzyszanka. W takich przypadkach, po deklaracji, że to krew dla 29-latki, zostanie ona zamieniona na odpowiednią grupę.

Rodzina wałbrzyszanki już dziękuje tym, którzy odpowiedzieli na apel. Warto jednak pamiętać, że 29-latka będzie jeszcze potrzebować krwi i nie jest to jedyna osoba, której możecie pomóc oddając bezcenny lek.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 lipca 2019 20:08
`