Dodano: 6 listopada 2023 13:33

Ponad 2 promile alkoholu i zdemolowany samochód. Młodemu mężczyźnie grozi więzienie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nawet 5 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w piątek wieczorem uszkodził zaparkowany w centrum miasta samochód. 19-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Mężczyzna, idąc ulicą, kopnął w prawe przednie drzwi oraz lusterko pojazdu marki Ford Mondeo, niszcząc je.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z drugiego komisariatu, który zatrzymał 19-letniego sprawcę zniszczenia mienia. Podczas przeprowadzenia interwencji policjanci potwierdzili fakt dewastacji, a badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Właściciel pojazdu wstępnie wycenił szkodę na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych, ale przy tego typu uszkodzeniach na pewno będzie to kwota dużo wyższa, co potwierdzi już rzeczoznawca– mówi aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także