Ponad 120 tysięcy wniosków o 500+ na Dolnym Śląsku wpłynęło do ZUS. To wnioski tylko z dziesięciu dni

11 lutego 2022 11:38.

ZUS od początku roku stopniowo przejmuje obsługę programu 500+. Od początku lutego złożono 120 tysięcy wniosków na 180 tysięcy dzieci. W całym kraju w tym samym czasie złożono do ZUS 1,7 mln wniosków na 2,5 mln dzieci.

Wnioski przyjmowaliśmy już od 1 stycznia, ale dotyczyły one wyłącznie nowourodzonych np. w styczniu dzieci. Na te dzieci wypłacane są środki w ramach tzw. starego okresu świadczeniowego, który kończy się wraz z końcem maja. Od lutego przyjmujemy wnioski o tzw. kontynuację, czyli już na nowy okres rozliczeniowy – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Warto pamiętać, że do końca maja tego roku to gminy będą wypłacały 500+. Od początku lutego rodzice mogą składać wnioski na nowy okres świadczeniowy, czyli od 1 czerwca tego roku do końca mają przyszłego roku.

REKLAMA

Oznacza to, że osoby, które pobierają już świadczenia i chcą je otrzymywać przez kolejne miesiące powinny złożyć odpowiedni wniosek – dodaje rzecznik ZUS.

Rodzic dziecka, które urodziło się w lutym tego roku musi złożyć dwa wnioski. Na okres do końca maja tego roku i na nowy okres od czerwca  do maja przyszłego roku.

Od początku roku wnioski o 500+ można składać tylko drogą elektroniczną: przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną czy portal Empatia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 lutego 2022 11:38
`