Dodano: 4 kwietnia 2022 08:50

Ponad 100 ton darów przepłynęło przez magazyn na Villardczyków. Nie wszystkie trafiły na Ukrainę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ponad 10 ton darów z niemal całej Europy przeładowali, skonfekcjonowali i rozdzielili pomiędzy potrzebujących Ukraińców wolontariusze w magazynie przy ulicy Villardczyków. W miniony weekend przyjechał kolejny tir, tym razem z Niemiec. Przywiózł kolejnych 10 ton darów: jedzenia, środków czystości i higienicznych, artykułów medycznych, koce, śpiwory.

Cześć z darów trafia do Ukraińców, znajdujących się pod opieką Wałbrzycha,. jednak zdecydowana z magazynu na Villarddczyków jedzie dalej, na Ukrainę. Najczęściej do Borysławia. Logistyka tych dostaw nie jest łatwa – najczęściej wygląda to tak, że polska ciężarówka jedzie do granicy, tam jest przepakowywana. Transport trafia do Borysławia. Tam jest kolejny raz przepakowywany i dzielony. To, co nie przyda się na froncie rozwożone jest do innych miast Ukrainy. To, co niezbędne – trafia na front.

Za każdym razem wałbrzyscy urzędnicy otrzymują raport od mera zaprzyjaźnionego z Wałbrzychem Borysławia o tym, co się z transportem stało i dokąd trafiły dary. Kolejna ciężarówka z transportem darów wyjedzie z Wałbrzycha w środę lub w czwartek.

REKLAMA

Fot. źródło; fb.com/romanszelemej

Fot. źródło; fb.com/romanszelemej

Fot. źródło; fb.com/romanszelemej

Fot. źródło; fb.com/romanszelemej

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także