Ponad 100-letnie auta zjadą się do Wałbrzycha. W piątek rusza 3 Wałbrzyski Rajd Samochodów Zabytkowych

19 sierpnia 2015 13:11. Fot. użyczona

Tematy: 


Stary to nie staroć. Doskonale o tym wiedzą miłośnicy starych samochodów, którzy w sobotę wystartują w trzecim Wałbrzyskim Rajdzie Samochodów Zabytkowych. Rajd zorganizowany przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Moto-Weteran ma za zadanie propagować dziedzictwo historii motoryzacji.

Uczestnicy, których do Rajdu zgłosiła się już prawie setka, spotykają się w wałbrzyskim Aqua Zdroju już w piątek, pierwszy przejazd jednak odbędzie się w  rano z parkingu przy Ratuszowej do Starej Kopalni. Następnie kolumna aut przez Szczawno i WSSE przejedzie do Krzyżowej, gdzie zakończy się pierwszy etap Rajdu. Pod koniec dnia weterani szos wrócą do wałbrzyskiego Rynku, gdzie zabytkowe pojazdy będzie można oglądać przez dwie godziny – od godziny 16 do 18 w ramach Konkursu Elegancji.

Najstarsze samochody biorące udział w Rajdzie to Ford T-1 z 1911 roku, którym do Wałbrzycha przyjedzie załoga z Czech oraz Warderer z 1915, Przypomnijmy, że warunkiem zaliczenia auta do grona zabytkowych musi być w 85% zbudowany z oryginalnych części i musi mieć ukończone 25 lat.

REKLAMA

W rajdzie będą brały też udział motocykle, wśród nich zabytkowy NIMBUS, wyróżniający się bardzo ciekawą konstrukcją silnika. Rajd to lada gratka nie tylko dla fascynatów motoryzacji. Zapraszamy wszystkich na wałbrzyski Rynek w sobotę, 22 sierpnia od godziny 16.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 sierpnia 2015 13:11
`