Dodano: 10 grudnia 2023 11:44

Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało  nagrody sportowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Ponad 100 dolnośląskich sportowców i trenerów odebrało  nagrody sportowe z rąk Tymoteusza Myrdy – członka zarządu województwa. Wyróżnienia wręczono w uznaniu wyników osiągniętych na arenach sportowych w tym roku.

– Szczególnie dziękuję trenerom, rodzicom i opiekunom, którzy czuwają nad naszymi sportowcami oraz nieustannie ich wspierają, wnosząc przy tym znaczący wkład w rozwój dolnośląskiego sportu. Zależy nam by sportowcy identyfikowali się z naszym regionem, by utrzymana i zachowana została ciągłość ich rozwoju i kariery zawodniczej w dolnośląskich klubach. Gratuluję wszystkim Państwu osiągniętych wyników i życzę wielu sukcesów w przyszłości– mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Samorząd województwa przeznaczył ponad 400 tysięcy złotych na nagrody dla dolnośląskich sportowców. Wśród wyróżnionych są medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani zarówno w Polsce, jak i na Świecie oraz najbardziej obiecujące i perspektywiczne talenty. W sumie wyróżnienia trafiły do 165 sportowców.

REKLAMA

Nagrody sportowe Województwa Dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek województwa oraz potwierdzają rangę i znaczenie dolnośląskiego sportu. Dolny Śląsk jest regionem który zawsze wpierał i szkolił sportowców na najwyższym światowym poziomie. Służą temu programy realizowane przez samorząd województwa, dzięki którym w regionie powstają nowe inwestycje infrastruktury sportowej oraz wspierane są dolnośląskie talenty.

Tylko w ostatnich latach powstały m.in. Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach, Hala Lekkoatletyczna we Wrocławiu, 10 krytych pływalni oraz 42 boiska lekkoatletyczne. Co roku dofinansowywana jest także modernizacja ponad 50 mniejszych obiektów sportowych a także zakup urządzeń i sprzętów. Wśród planowanych inwestycji są: tor saneczkowy w Karpaczu, kolarski tor szosowy w Bielawie, park rowerowy cross country w Polanicy Zdroju, stadion lekkoatletyczny w Lubinie oraz program budowy dolnośląskich rowerowych parków umiejętności (w sumie 29 lokalizacji).

fot. użyczone Urząd MArszałkowski

fot. użyczone Urząd MArszałkowski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także