Pomoc dla Ukraińców. W Wałbrzychu póki co psycholodzy i prawnicy

24 lutego 2022 19:57. Młoda dziewczyna z transparentem podczas pikiety z poparciem dla Ukrainy. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Już kilkanaście godzin po rozpoczęciu konfliktu zbrojnego na Ukrainie w Polsce dziesiątki organizacji, władze miast i gmin organizują pomoc dla Ukraińców mieszkających w Polsce i dla tych, którzy do Polski przyjadą. W Wałbrzychu o pomoc dla obywateli Ukrainy zaapelował prezes Okręgowej Rady Adwokackiej Jerzy Świteńki, który w apelu do adwokatów napisał między innymi:

Zapewne pojawi się też potrzeba zaangażowania się naszego środowiska w udzielanie ofiarom tej wojny szeroko pojętej pomocy humanitarnej. Nie wątpię, że – proporcjonalnie do skali problemu – nasza ofiarność okaże się nie mniejsza niż w ramach ubiegłorocznej pomocy dla dzieci uchodźców.
Już teraz apeluję zatem do Koleżanek i Kolegów o czynne włączanie się do akcji, które w tym zakresie podejmować będzie Okręgowa Rada Adwokacka, ale także o osobiste inicjowanie takich działań.

Działania pomocowe rozpoczęli też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zaoferował Ukraińcom pomoc i wsparcie wykwalifikowanych psychologów.

REKLAMA

– Już dziś wiemy, że całkiem spora grupa mężczyzn mieszkających i pracujących w Wałbrzychu postanowiła wrócić na Ukrainę i bronić swojego kraju. To między innymi dla ich żon i rodzin przygotowana jest pomoc psychologiczna. Jeśli trzeba będzie, również w języku ukraińskim – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

Pomoc jest absolutnie bezpłatna. Żeby z niej skorzystać, można korzystać z nr telefonu 74 645 86 55, 74 66 49 471.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2022 19:57
`