Pomoc dla Ukraińców. W Wałbrzychu póki co psycholodzy i prawnicy

24 lutego 2022 19:57. Młoda dziewczyna z transparentem podczas pikiety z poparciem dla Ukrainy. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już kilkanaście godzin po rozpoczęciu konfliktu zbrojnego na Ukrainie w Polsce dziesiątki organizacji, władze miast i gmin organizują pomoc dla Ukraińców mieszkających w Polsce i dla tych, którzy do Polski przyjadą. W Wałbrzychu o pomoc dla obywateli Ukrainy zaapelował prezes Okręgowej Rady Adwokackiej Jerzy Świteńki, który w apelu do adwokatów napisał między innymi:

Zapewne pojawi się też potrzeba zaangażowania się naszego środowiska w udzielanie ofiarom tej wojny szeroko pojętej pomocy humanitarnej. Nie wątpię, że – proporcjonalnie do skali problemu – nasza ofiarność okaże się nie mniejsza niż w ramach ubiegłorocznej pomocy dla dzieci uchodźców.
Już teraz apeluję zatem do Koleżanek i Kolegów o czynne włączanie się do akcji, które w tym zakresie podejmować będzie Okręgowa Rada Adwokacka, ale także o osobiste inicjowanie takich działań.

Działania pomocowe rozpoczęli też pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zaoferował Ukraińcom pomoc i wsparcie wykwalifikowanych psychologów.

– Już dziś wiemy, że całkiem spora grupa mężczyzn mieszkających i pracujących w Wałbrzychu postanowiła wrócić na Ukrainę i bronić swojego kraju. To między innymi dla ich żon i rodzin przygotowana jest pomoc psychologiczna. Jeśli trzeba będzie, również w języku ukraińskim – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

Pomoc jest absolutnie bezpłatna. Żeby z niej skorzystać, można korzystać z nr telefonu 74 645 86 55, 74 66 49 471.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 24 lutego 2022 19:57
`