Dodano: 25 sierpnia 2022 12:57

Polsko-czeskie patrole w powiecie kamiennogórskim. To już stały element pracy policjantów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nieodłącznym elementem współpracy międzynarodowej są wspólne patrole ruchu drogowego z Polski i Czech, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie granic obu państw – przekonują mundurowi. Widok czeskich policjantów na polskich drogach nie powinien już nikogo dziwić.

Strefa Schengen daje możliwość dość swobodnego przepływu ludzi przez granice państwowe. Oczywiście to wiele możliwości rozwoju, ale także jest to furtka dla przestępców i osób popełniających wykroczenia. Ustalanie sprawców oraz skuteczne wykonywanie czynności służbowych byłoby niemożliwe bez szerokiej współpracy pomiędzy jednostkami, nie tylko krajowymi. Służby polsko-czeskiej drogówki to jeden z elementów składowych współpracy międzynarodowej prowadzonej stale przez oba kraje – informuje policja.

Drogówka z Kamiennej Góry pracuje wspólnie z policjantami z czeskiego okręgu Trutnov. Patrole prowadzone są w strefie nadgranicznej. Mundurowi kontrolują pojazdy, ale także reagują na pojawiające się wykroczenia, czy pracują przy wypadkach.

REKLAMA

Wspólne patrole pomagają mundurowym także w poznaniu pracy policji po obu stronach granicy. Sama wymiana informacji pomiędzy Polską, a Czechami pozwala na skuteczniejszą walkę z przestępcami.

fot. Dolnośląska Policja

fot. Dolnośląska Policja

fot. Dolnośląska Policja

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także