Polskie komiksy w Muzeum. Kapitan Żbik, Podróż smokiem Diplodokiem i inne

Tematy: 


Pamiętacie jeszcze przygody Jonka, Jonki i Kleksa, podróżujących z Kapitanem Żbikiem Smokiem Diplodokiem? A może z rozrzewnieniem wspominacie naukowe wyprawy Tytusa Romka i A’Tomka, którzy wspólnie z Kajkiem i Kokoszem dzielnie stawiali czoła okrutnemu Hegemonowi?  Dziś wspomnienia powracają ze zdwojoną siłą: prawdziwą gratkę dla miłośników klasycznych, polskich komiksów przygotowało wałbrzyskie Muzeum Porcelany.  To właśnie tam, od poniedziałku do piątku, w sali wystaw czasowych można oglądać wszystko, co najlepsze w historii polskiego komiksu. Na kilkunastu planszach prezentowanych w ramach wystawy zobaczyć można to, co na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat było najlepsze w polskim komiksie od początku lat 40. ubiegłego wieku po lata współczesne.

Dodatkowo, podczas jej trwania organizowane będą warsztaty, gdzie pod zawodowym okiem rysownika będzie można przejść cały proces tworzenia własnego komiksu – od przygotowania scenariusza na odręcznych rysunkach kończąc.

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odwiedzenia wystawy w wałbrzyskim Muzeum Porcelany. Komiksy oglądać będzie można do  10 czerwca 2017 roku.

Dodano: 24 kwietnia 2017 10:25

Pozostałe informacje