Polski Ład dla samorządów. Czarny Bór czy Szczawno-Zdrój z większą kasą niż Wałbrzych

25 października 2021 13:15. Plac Magistracki i Ratusz. Fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rząd ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Na Dolny Śląsk trafi ponad 1,5 miliarda złotych. Wałbrzych dostanie 5 mln złotych, zdecydowanie więcej otrzymają Czarny Bór czy Szczawno-Zdrój.

Pięć milionów złotych w ramach rządowego funduszu ma trafić do Wałbrzycha. Pieniądze przeznaczone będą na projekt rewitalizacji Skweru Sybiraków i zielonego terenu przy ulicy Głównej.

Blisko cztery miliony więcej otrzyma Czarny Bór. 5,1 mln złotych to dofinansowanie na budowę żłobka, niemal 3,9 to dofinansowanie na energooszczędne oświetlenie ulic na terenie gminy.

REKLAMA

Sporymi kwotami zasili się także budżet Mieroszowa. Gmina może liczyć na blisko osiem milionów złotych. Ponad 2,9 mln na remont urzędu miejskiego, ponad 1,6 na modernizację wodociągów i kanalizacji i ponad 3,5 mln na modernizację dróg.

Więcej kasy niż do Wałbrzycha trafi także do Szczawna-Zdroju. Uzdrowisko otrzyma 7,5 mln złotych dofinansowania na budowę i modernizację dróg.

Milion złotych na budowę toru rolkowego trafi do Głuszycy. 4,5 mln na budowę i modernizację infrastruktury sportowej otrzyma Boguszów-Gorce. Ponad 4,7 mln na poprawę bezpieczeństwa na drogach trafi do Jedliny-Zdroju. Ponad 4,7 mln złotych otrzyma Walim na przebudowę ulicy Mickiewicza. 3,4 mln trafi do Starych Bogaczowic na budowę dwóch świetlic wiejskich w Gostkowie i Nowych Bogaczowicach.

Dofinansowanie na trzy drogowe projektu otrzymał także powiat wałbrzyski, łącznie to ponad 7 mln złotych.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2021 13:15
`