Dodano: 13 kwietnia 2022 09:24
Polska policja na drogach w Czechach! Wspólne patrole pojawiły się w okolicach Trutnova
– Wspólne patrole polsko-czeskie są stałym elementem występującym w naszej strefie nadgranicznej – informuje policja. Mundurowi z Kamiennej Góry wspólnie z kolegami z Czech patrolowali drogi w rejonie czeskiego Trutnova.
Mundurowi przekonują, że powiat kamiennogórski leży w strefie nadgranicznej, dlatego niezwykle ważne jest nawiązywanie kontaktu z innymi państwami. Wszystko po to by było bezpieczniej.
W ramach takiej współpracy we wtorek mundurowi z Kamiennej Góry pojawili się na wspólnych patrolach z Czechami w okręgu Trutnov.
– Priorytetem takich wspólnych patroli jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przygranicznych. Celem jest również wymiana informacji pomiędzy dwoma państwami, a także poznanie specyfiki służby na tamtym terenie – informuje policja.
Doświadczenie ma być później wykorzystywane w czasie transgranicznych pościgów czy poszukiwań osób zaginionych.

Polska policja na drogach w Czechach! Wspólne patrole pojawiły się w okolicach Trutnova fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Polska policja na drogach w Czechach! Wspólne patrole pojawiły się w okolicach Trutnova fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Polska policja na drogach w Czechach! Wspólne patrole pojawiły się w okolicach Trutnova fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
Zobacz także
- Kapitan Albert Kościński i jego pies Orion są już w Turcji. Strażak z Wałbrzycha bierze udział w specjalnej misji
- Kiedy podczas leczenia wady zgryzu konieczny jest zabieg chirurgiczny?
- Smog w Wałbrzychu. Na stronach miasta informacja o ryzyku dotyczącym pyłu PM10. Lepiej unikać aktywności na zewnątrz
- Bieg Gwarków 2023. Znamy plany organizatorów
- Nowy szef policji w Głuszycy. Poprzedni komendant po 30 latach służby odchodzi na emeryturę
- Wojciech Murdzek gościem programu Studio Dziennik. Rozmawiamy o innowacyjności i stowarzyszeniu OdNowa
Najczęściej czytane
Eksplorator wszedł do porzuconego magazynu porcelany „Książ”. W nim setki porzuconych talerzy [FILM]
Jest wyrok w sprawie jaką Anna Żabska wytoczyła burmistrzowi Szczawna-Zdroju. Sąd Okręgowy nie miał wątpliwości
Nie jedna, a dwie firmy mają odśnieżać drogi w Wałbrzychu. Wśród nich nie ma firmy, która wcześniej dbała o drogi zimą
Pobojowisko połamanych sanek w Andrzejówce. Pracownicy schroniska piszą o „TUMIWISIZMIE” i publikują specjalny apel
Dwie rozbite osobówki na Sikorskiego w Wałbrzychu. Na miejscu policja