Dodano: 11 marca 2023 11:44

Polska i niemiecka policja rozbiła dziuplę samochodową. Wartość skradzionych aut sięga ponad 1,5 mln złotych!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dolnośląscy policjanci wspólnie z mundurowymi z Niemiec zlikwidowali dziuplę samochodową w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. W sprawie zatrzymano dwóch z mężczyzn. Jeden jest podejrzany po pomoc przy kradzieżach aut, drugi o paserstwo. W dziupli znaleziono części siedemnastu skradzionych w Polsce, Niemczech i we Włoszech samochodów. Wstępnie, wartość strat oszacowano na ponad 1 milion 6000 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego, na terenie legalnie działającej firmy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych, a zajmującej się sprzedażą elementów samochodowych, zabezpieczyli części pochodzące z 17 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Włoch. Wartość skradzionych aut, z których usunięte zostały podzespoły, wynosi ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni pod przykrywką legalnej działalności gospodarczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Nielegalny proceder trwał przez kilka lat – informuje dolnośląska policja.

Na miejscu zatrzymano 34-latka, który zajmował się gromadzeniem i sprzedażą skradzionych części i 33-latka, który jest podejrzany o pomoc przy kradzieżach aut.

REKLAMA

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 34-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. 33-latek został objęty dozorem policji.

Polska i niemiecka policja rozbiła dziuplę samochodową. Wartość skradzionych aut sięga ponad 1,5 mln złotych! Fot. Dolnośląska Policja

Polska i niemiecka policja rozbiła dziuplę samochodową. Wartość skradzionych aut sięga ponad 1,5 mln złotych! Fot. Dolnośląska Policja

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także