Półmaraton sparaliżuje miasto. W niedzielę do południa lepiej nie jeździć po mieście

25 sierpnia 2022 13:31. Tablica informująca o utrudnieniach na Piaskowej Górze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamknięte dla samochodów Śródmieście, centrum Piaskowej Góry i ulica Wrocławska. Ruch na Armii Krajowej ograniczony do połowy jezdni – tak przez kilka niedzielnych godzin będzie wyglądała organizacja ruchu w Wałbrzychu.

O tym, że trasa półmaratonu wyjdzie w tym roku poza Śródmieście organizatorzy informowali od dawna. Mało kto spodziewał się takich dużych utrudnień. Jak informują organizatorzy, ograniczenia w ruchu spowodowane Półmaratonem rozpoczną się w niedzielę około godziny 9 rano. Wtedy policja zacznie zamykać kolejne ulice. Kierowcy jadący z Podzamcza i Piaskowej Góry do centrum kierowani będą objazdem przez Strzegomską i Świdnicką, ci jadący w kierunku Sobięcina – przez Szczawno-Zdrój. Zamknięte będzie  też niemal całe centrum miasta.

Dobrą informacją jest to, że w tym roku bieg to tylko jedna pętla – tuż za ostatnim biegaczem będą jechały samochody techniczne ściągające szykany i pachołki. Utrudnienia najkrócej będą trwały na ulicy Wrocławskiej i Piaskowej Górze, gdzie zaraz po przebiegnięciu wszystkich uczestników ruch zostanie przywrócony.

REKLAMA

Komunikacja publiczna pomiędzy Podzamczem a centrum miasta kursowała będzie zgodnie z planem do ostatniego momentu przed startem. Pomiędzy godzinami 9.30 a ok. 11.30 autobusy nie będą kursowały.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 25 sierpnia 2022 13:31
`