Półmaraton sparaliżuje miasto. W niedzielę do południa lepiej nie jeździć po mieście

25 sierpnia 2022 13:31. Tablica informująca o utrudnieniach na Piaskowej Górze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zamknięte dla samochodów Śródmieście, centrum Piaskowej Góry i ulica Wrocławska. Ruch na Armii Krajowej ograniczony do połowy jezdni – tak przez kilka niedzielnych godzin będzie wyglądała organizacja ruchu w Wałbrzychu.

O tym, że trasa półmaratonu wyjdzie w tym roku poza Śródmieście organizatorzy informowali od dawna. Mało kto spodziewał się takich dużych utrudnień. Jak informują organizatorzy, ograniczenia w ruchu spowodowane Półmaratonem rozpoczną się w niedzielę około godziny 9 rano. Wtedy policja zacznie zamykać kolejne ulice. Kierowcy jadący z Podzamcza i Piaskowej Góry do centrum kierowani będą objazdem przez Strzegomską i Świdnicką, ci jadący w kierunku Sobięcina – przez Szczawno-Zdrój. Zamknięte będzie  też niemal całe centrum miasta.

Dobrą informacją jest to, że w tym roku bieg to tylko jedna pętla – tuż za ostatnim biegaczem będą jechały samochody techniczne ściągające szykany i pachołki. Utrudnienia najkrócej będą trwały na ulicy Wrocławskiej i Piaskowej Górze, gdzie zaraz po przebiegnięciu wszystkich uczestników ruch zostanie przywrócony.

REKLAMA

Komunikacja publiczna pomiędzy Podzamczem a centrum miasta kursowała będzie zgodnie z planem do ostatniego momentu przed startem. Pomiędzy godzinami 9.30 a ok. 11.30 autobusy nie będą kursowały.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 sierpnia 2022 13:31
`