Półmaraton sparaliżuje miasto. W niedzielę do południa lepiej nie jeździć po mieście

25 sierpnia 2022 13:31. Tablica informująca o utrudnieniach na Piaskowej Górze. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamknięte dla samochodów Śródmieście, centrum Piaskowej Góry i ulica Wrocławska. Ruch na Armii Krajowej ograniczony do połowy jezdni – tak przez kilka niedzielnych godzin będzie wyglądała organizacja ruchu w Wałbrzychu.

O tym, że trasa półmaratonu wyjdzie w tym roku poza Śródmieście organizatorzy informowali od dawna. Mało kto spodziewał się takich dużych utrudnień. Jak informują organizatorzy, ograniczenia w ruchu spowodowane Półmaratonem rozpoczną się w niedzielę około godziny 9 rano. Wtedy policja zacznie zamykać kolejne ulice. Kierowcy jadący z Podzamcza i Piaskowej Góry do centrum kierowani będą objazdem przez Strzegomską i Świdnicką, ci jadący w kierunku Sobięcina – przez Szczawno-Zdrój. Zamknięte będzie  też niemal całe centrum miasta.

Dobrą informacją jest to, że w tym roku bieg to tylko jedna pętla – tuż za ostatnim biegaczem będą jechały samochody techniczne ściągające szykany i pachołki. Utrudnienia najkrócej będą trwały na ulicy Wrocławskiej i Piaskowej Górze, gdzie zaraz po przebiegnięciu wszystkich uczestników ruch zostanie przywrócony.

Komunikacja publiczna pomiędzy Podzamczem a centrum miasta kursowała będzie zgodnie z planem do ostatniego momentu przed startem. Pomiędzy godzinami 9.30 a ok. 11.30 autobusy nie będą kursowały.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 25 sierpnia 2022 13:31
 • Tadek pisze:

  To jest skandal. Dlaczego Wrocławska ma być zamknięta skoro mamy piękną nową obwodnicę, którą mają biegacze biegać? Co z ruchem autobusów? Karetki? Kto wpadł na taki wspaniały pomysł? Niechaj się przyzna prymus!

 • Obiektywny pisze:

  W pełni popieram p. Tadka. Przecież obwodnica jest doskonałym terenem do organizowania tego typu biegów. Nie trzeba stosować żadnych ograniczeń, tylko wyznaczyć miejsca dla kibiców. Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć – oto przesłanie dla urzędników miejskich.

 • Zażenowany pisze:

  Nie mam nic przeciwko takim imprezom. Jednak organizacja dzisiejszego półmaratonu jest fatalna. Zamykając jakąkolwiek drogę powinno się postawić znak z dużym wyprzedzeniem. Dziś w wielu miejscach o zamkniętej drodze dowiedziałem się dopiero dojeżdżając do danego skrzyżowania. Tak się nie organizuje imprez. Efekt- spóźniłem się do pracy prawie godzinę i zrobiłem dodatkowe 36km!

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `