Polityczne trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku. Koalicja PO i .Nowoczesnej

23 lipca 2018 14:10. Grzegorz Schetyna Fot. archiwalna: Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Polityczne trzęsienie na Dolnym Śląsku. Platforma Obywatelska wycofała poparcie dla dotychczasowego kandydata na prezydenta Wrocławia – Kazimierza Ujazdowskiego. Nowego kandydata ma wskazać Nowoczesna, z którą PO zawiązała koalicję, dzieląc Dolny Śląsk pomiędzy te dwie partie:

– 8 miast prezydenckich dzielimy w wariancie 5 do 3; w trzech miastach swojego kandydata wskazuje .Nowoczesna (Świdnica, Głogów i Wrocław), w pięciu Platforma Obywatelska (Wałbrzych, Jelenia Góra, Bolesławiec, Legnica i Głogów) – powiedział na brifingu prasowym Grzegorz Schetyna.

Katarzyna Laubnauer z Nowoczesnej podkreśliła, że koalicja z PO i konsolidacja opozycji parlamentarnej to jedyna szansa na zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych.

REKLAMA

– Weszliśmy we współpracę z PO w ramach Koalicji Obywatelskiej. Zaproponujemy kandydata, który będzie startował z listy Koalicji Obywatelskiej. – powiedziała Katarzyna Laubnauer – Naszym celem jest przede wszystkim to, żeby w każdym z miast zaproponować jak najlepszego kandydata, ktory ma realną szansę na zwycięstwo.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem KO w Wałbrzychu. Roman Szelemej wciąż nie potwierdził swojego startu w wyborach, nie wiadomo więc także, czy startował będzie z listy Koalicji Obywatelskiej czy też w ramach własnego komitetu wyborczego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 lipca 2018 14:10
`