Dodano: 6 lipca 2023 09:16

Policyjne BMW w akcji. Prawie 1000 interwencji, 750 mandatów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Prawie 1000 interwencji, siedmiuset pięćdziesięciu ukaranych kierowców – to efekt pracy policyjnego BMW w powiecie wałbrzyskim. PO trzech miesiącach pracy poprosiliśmy wałbrzyskich policjantów o podsumowanie pracy nieoznakowanego radiowozu.

Statystyki policyjne rzeczywiście robią wrażenie, tym bardziej, że nieoznakowane BMW jeździ po wałbrzyskich drogach dopiero kilka miesięcy. Z 890 zatrzymanych i skontrolowanych kierowców większość przekroczyła 100 km/h na odcinkach z maksymalną dopuszczalną prędkością 70 km.

– To dość duży wynik, ale patrząc na statystyki można widać, że ta tendencja jest malejąca i kierowcy jeżdżą ostrożniej. Tylko przez połowę marca, kiedy auto pojawiło się na wałbrzyskich drogach, tych ujawnionych wykroczeń było blisko 200. Natomiast przez cały maj już tylko 129. – powiedziała Agnieszka Głowacka Kijek z wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Najczęściej kierowcy zatrzymywani są na zachodniej obwodnicy Wałbrzycha, ulicy Świdnickiej i Uczniowskiej. I to właśnie tam padł niechlubny rekord przekroczenia prędkości. Uciekający przed policją motocyklista jechał tam 169 km/h.

Policyjne BMW patroluje drogi Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego od połowy marca. Policjanci nie ukrywają, że samochód ma być batem na piratów drogowych.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także