Policjant z Wałbrzycha usłyszał wyrok 5 lat więzienia za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do wczoraj był na służbie. Straci pracę?

11 marca 2020 21:36. Były V komisariat policji w Wałbrzychu. Fot. archiwalna / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pawła H. na pięć lat więzienia skazał wczoraj Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Wyrok jest prawomocny. Mężczyzna był oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymanego. Do całego zajścia miało dojść siedem lat temu na V Komisariacie Policji w Wałbrzychu. Policjant był przez krótki okres zawieszony, później wrócił do pracy. Z naszych ustaleń wynika, że dziś także zgłosił się do służby.

Poza Pawłem H. w sprawie oskarżony był także Grzegorz K.. Wczorajszą decyzją Sądu Apelacyjnego jego sprawa ponownie ma być rozpatrzona.

Do pobicia Piotra G. miało dojść siedem lat temu. Mężczyzna został zatrzymany za zakłócanie porządku. Na komisariacie ukarano go mandatem. Po wyjściu Piotr G. miał zadzwonić do bliskich i powiedzieć, że został pobity przez policjantów. Jego ciało znaleźli przypadkowi przechodnie kilkaset metrów od komisariatu.

REKLAMA

Na początku całej sprawy obaj policjanci zostali zawieszeni na rok w pełnieniu obowiązków. Później wrócili do służby, bo zgodnie z prawem, w policji nie może pracować osoba z prawomocnym wyrokiem, a takiego w tej sprawie nie było. Do wczorajszego wyroku Paweł H. pracował w policji. Grzegorz K. już wcześniej przeszedł na emeryturę.

Paweł H. straci pracę? Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu sprawy nie komentowała. Odesłano nas do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Z uzyskanego komunikatu wynika, że skazany funkcjonariusz nie wykonuje już żadnych czynności służbowych, a procedura związana z wydaleniem go ze służby została wdrożona.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2020 21:36
`