Dodano: 22 grudnia 2023 09:49

Policjant z Wałbrzycha uratował życie 4-latka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Wałbrzyski policjant uratował 4 letnie dziecko. Na ulicy Piłsudskiego w Wałbrzychu, sierżant Rafał Bolek, będąc w drodze na służbę, usłyszał wołanie o pomoc. Zauważył kobietę niosącą na rękach nieprzytomne dziecko i biegnącą do pobliskiej apteki. Czteroletni chłopiec był siny i nie oddychał. Policjant natychmiast przystąpił do reanimacji

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Policjant nieprzerwanie prowadził reanimację dziecka. Dzięki temu chłopiec zaczął oddychać. Chwilę później był już na rękach swojej mamy i razem zostali przewiezieni karetką do szpitala, gdzie otrzymał fachową pomoc, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo– relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka- Kijek.

Dzięki opanowaniu i znajomości pierwszej pomocy, której policjanci uczą się podczas licznych szkoleń, sierżant wiedział, jak ratować życie chłopca.

REKLAMA

Sierż. Rafał Bolek sam jako niezwykle skromny uważa, że „nic wielkiego nie zrobił, to było działanie bezwarunkowe i odruchowe”, dając tym samym dowód swojej bezinteresowności i wypełnianiu roty przysięgi policyjnej, której częścią jest ratowanie życia i zdrowia innego człowieka– mówi aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka- Kijek

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także