Policjant postrzelony koło Ząbkowic Śląskich. Strzelał włamywacz przyłapany na gorącym uczynku

4 lutego 2022 12:13. Funkcjionaroisze policji. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do groźnej sytuacji doszło wczoraj wieczorem na terenie powiatu ząbkowickiego. Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który włamał się do jednego z mieszkań. Złodziej miał być pobudzony i zachowywał się dość irracjonalnie. Gdy na miejscu pojawili się mundurowi, włamywacz postrzelił jednego z policjantów w głowę. Ostatecznie mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Ranny policjant trafił do szpitala.

Na interwencję związaną z włamaniem policjanci pojechali wczoraj przed godziną dziewiętnastą.

Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca jest mocno pobudzony i zachowuje się w sposób irracjonalny, a chwilę wcześniej siłowo wyłamał drzwi – informuje policja.

REKLAMA

Gdy policjanci weszli do korytarza prowadzącego wprost do mieszkania, 31-latek wyciągnął pistolet i postrzelił jednego z policjantów w głowę. Po strzale napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Zabezpieczono także pistolet pneumatyczny, którego użył mężczyzna.

Ranny policjant przebywa obecnie w szpitalu, ale jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a obrażenia są powierzchowne – informuje dolnośląska policja.

Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ustalono także, że 31-latek był już wcześniej karany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lutego 2022 12:13
`