Dodano: 13 grudnia 2023 11:03

Policjanci zdobywają górskie szlaki w „Sowim Dreptaniu”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W powiecie wałbrzyskim odbył się  rajd turystyczno-rekreacyjny pn. „Sowie dreptanie”. Ponad 250 entuzjastów turystyki pieszej stanęło na starcie. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci wałbrzyskiej policji. St. sierż. Anna Zgiet i asp. Paweł Głębocki z Komisariatu Policji I, a także sierż. szt. Agnieszka Zgiet z Komisariatu Policji II, wykazali się wyjątkową wytrzymałością, przemierzając zimową trasę o długości 31 kilometrów.

Chodzenie po górach to nie tylko służba, ale i pasja dla wspomnianych funkcjonariuszy, którzy nie po raz pierwszy brali udział w tego typu wydarzeniach. Ich wcześniejsze przygody obejmowały uczestnictwo w Rajdzie na Orientację „Tropiciel” w Krośniku oraz pokonanie wymagającego maratonu pieszego „Sudeckiej Żylety”.

– Tym razem w zimowej aurze i w pięknej scenerii Gór Sowich wałbrzyscy policjanci w sobotę przeszli ponad 30 kilometrów. Wszyscy zgromadzeni na starcie zawodnicy wystartowali o godzinie siódmej spod Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu przy ul. Bocznej w Walimiu. Limit czasowy na ukończenie przejścia wynosił 10 godzin, ale nasi mundurowi poradzili sobie z trudami na trasie dużo szybciej. Łącznie do pokonania było blisko 1,5 tysiąca metrów przewyższeń. Pomimo dużego zmęczenia trudami zaśnieżonej trasy, funkcjonariusze zapowiadają, że już niebawem zgłoszą się do kolejnego rajdu pieszego– czytamy na stronie policji.

REKLAMA

Po wyczerpującym, ale satysfakcjonującym marszu, policjanci już planują swoją kolejną górską wyprawę. Ich wytrwałość i pasja do pieszych wędrówek są inspiracją dla wielu, a my życzymy im kolejnych sukcesów na szlaku.

Przypominamy również, że st. sierż. Anna Zgiet pełni na co dzień funkcję dzielnicowej w Komisariacie Policji I, jej siostra sierż. szt. Agnieszka Zgiet pracuje w działach dochodzeniowo-śledczych w Komisariacie Policji II, a asp. Paweł Głębocki jest częstym gościem dyżurek pierwszego komisariatu. Wszystkim trzem pasjonatom turystyki pieszej życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i wielu bezpiecznych powrotów z górskich szlaków.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także