Policjanci winni pobicia zatrzymanego. Sąd podtrzymał wyrok.

18 maja 2016 09:44. fot. ilustracyjna

Tematy: 


Jak donosi Radio Wrocław Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok wydany przez sąd niższej instancji w sprawie dwóch policjantów oskarżonych o pobicie zatrzymanego mężczyzny. Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do pobudek, którymi kierowali się policjanci oraz ich winy, podtrzymał więc karę.

Przypomnijmy, że dwaj pracujący na I komisariacie Policji w Wałbrzychu policjanci zostali oskarżeni o dotkliwe pobicie zatrzymanego podczas interwencji w jednym z wałbrzyskich sklepów młodego mężczyzny. Wyrok w postaci kary ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, kary grzywny oraz pięcioletniego zakazu wykonywania zawodu zapadł w listopadzie ubiegłego roku w Sądzie Rejonowym w Świdnicy. Ogłaszając wyrok sędzia Anna Glijerska-Socha powiedziała:

Czyn oskarżonych charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem szkodliwości społecznej. Jego następstwa to nie tylko skutki zdrowotne dla pokrzywdzonego, jego cierpienie i krzywda. Drugi aspekt to fakt, że działanie oskarżonych w sposób istotny podważyło zaufanie do policji, w szczególności do wałbrzyskich policjantów.

REKLAMA

Policjanci nie przyznali się do winy i pod koniec 2015 złożyli odwołanie od wyroku. Dziś Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2016 09:44
`