Dodano: 9 marca 2020 21:12
Policjanci, strażacy i ratownicy GOPR w akcji. Poszukiwania w Borównie
Tematy: policja poszukiwania straż
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
Blisko pięćdziesięciu policjantów, strażaków i ratowników GOPR brało udział w poszukiwaniu mężczyzny, który przed południem agresywnie zachowywał się w stosunku do ratowników medycznych. Ostatecznie około godziny dziewiętnastej poszukiwany został odnaleziony.
Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że 29-letni mieszkaniec Borówna pokłócił się z rodzicami. Mężczyzna miał problemy psychiczne. Bliscy wezwali pogotowie. Po przyjeździe ratowników 29-latek miał być agresywny w stosunku do załogi karetki. Ta wezwała policję. Mężczyźnie udało się jednak uciec.
Podjęto decyzję o poszukiwaniu mężczyzny. Jak udało nam się dowiedzieć, to nie pierwsza tego typu sytuacja.
Do akcji skierowano kilkunastu ratowników GOPR, strażaków i policjantów. Poszukiwania prowadzone były w okolicach Borówna. Około godziny dziewiętnastej mężczyznę udało się odnaleźć.
– Mieliśmy zgłoszenie, prośbę policji o pomoc w działaniach poszukiwawczych w rejonie Gór Kruczych. Było podejrzenie, że osoba może znajdować się w terenie górskim. Teren dość duży, ta osoba się przemieszczała, w stan gotowości mieliśmy postawionych piętnastu ratowników – mówi Łukasz Pokorski, naczelnik Sudeckiej Grupy GOPR.

Poszukiwania zaginionego mężczyny w Borównie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej
- Popisywał się pistoletem przed koleżankami. 21-latek uszkodził okno. Grozi mu nawet 5 lat więzienia
- Wałbrzych. Auto wypadło z Alei Podwale. Policja o wczorajszej kolizji
- Zmowa przetargowa na inwestycje komunalne? Tymi miastami poza Wałbrzychem interesują się śledczy
- Kolizja wodorowego autobusu z osobówką w Wałbrzychu. Utrudnienia na ulicy Wieniawskiego
- Burze, a lokalnie nawet grad. Ostrzeżenie IMGW
Najczęściej czytane
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej