Policjanci spotkali się z mieszkańcami

29 sierpnia 2018 11:43. fot. użyczona, źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W ramach działań profilaktycznych „Widzę, słyszę, reaguję” odbyło się w wczoraj w Wałbrzychu drugie już spotkanie policjantów z mieszkańcami. Tym razem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz przedstawiciele Wałbrzyskiej Rady Seniorów odwiedzili dzielnicę Biały Kamień.

Dokładnie o godzinie 11:00 w rejonie popularnej „mijanki” rozmawiali z mieszkańcami o problemach z przemocą w rodzinie, uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, a także telefonu, internetu i gier komputerowych. Mieszkańcy otrzymali informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pedagogicznego.

Policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i członkami Wałbrzyskiej Rady Seniorów podczas „spotkania pod parasolem” poinformowali seniorów o metodach oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przejąć zbierane przez nich przez całe życie oszczędności. Mowa była m.in. o metodach na tzw. wnuczka, policjanta, czy też pracowników zaufanych instytucji publicznych.

REKLAMA

Młodzi wałbrzyszanie zainteresowani służbą w Policji otrzymali informacje od asp. szt. Tomasza Łabędzia o zasadach rekrutacji. Kolejne spotkania z cyklu „Widzę, słyszę, reaguję” 5 września na Podgórzu oraz 11 września w Śródmieściu.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 sierpnia 2018 11:43
`