Policjanci ostrzegają szybki zysk nie istnieje. Kolejni seniorzy tracą pieniądze

29 maja 2024 08:13. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


64-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, a w drugim przypadku 76-letnia wałbrzyszanka, uwierzyli w szybki zarobek, ale poprzez działanie oszustów stracili łącznie ponad sto tysięcy złotych. Pieniądze, które miały być pewnym zyskiem.

64-latek oraz 76-latka dali się złowić na fałszywe reklamy w internecie, obiecujące szybki zysk. Po zalogowaniu na strony internetowe z późniejszymi pokrzywdzonymi skontaktowali się fałszywi doradcy inwestycyjni, która obiecywali im wielokrotny zarobek. Mężczyzna żeby się wzbogacić, miał najpierw wpłacić określoną sumę pieniędzy. Niestety skończyło się przelewach na łączną kwotę ponad 82 tysięcy złotych. Nieświadoma kobieta natomiast zainstalowała oprogramowanie, dzięki któremu oszuści otrzymali zdalny dostęp do jej pulpitu i po tym jak zalogowała się do swojego profilu na stronie banku, zrobili przelewy na kwotę ponad 24 tysięcy złotych – mówi kom. Marcin Świeży.

Policjanci przestrzegają przed inwestowaniem swojej gotówki w niepewne, internetowe przedsięwzięcia biznesowe oraz przed instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł.

REKLAMA

Wałbrzyscy policjanci niemal każdego dnia przyjmują zawiadomienia od osób oszukanych w internecie, czy to przy aukcjach internetowych, zakupach w sieci, czy przy fałszywych inwestycjach.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 maja 2024 08:13
`