Dodano: 13 listopada 2019 14:55

Policjanci odnaleźli samochód zanim właściciel zgłosił kradzież. Takie rzeczy tylko w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyscy policjanci dokonali rzeczy niebywałej – odzyskali skradzione w Austrii  Audi A3 zanim jego właściciel zorientował się, że samochód został skradziony. Chociaż w zdarzeniu pomógł przypadek i sporo szczęścia, to i tak sukces odnotowany.

Do zdarzenia doszło 11 listopada w Czarnym Borze. Podczas próby podjęcia rutynowej kontroli trzeźwości kierujący samochodem audi A3 na austriackich numerach nie tylko nie zatrzymał się na wezwanie – gwałtownie przyspieszając wyminął policjantów i  zaczął uciekać w stronę Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusze podjęli pościg i już po kilku kilometrach zatrzymali uciekiniera.

Po sprawdzeniu samochodu okazało się, że nie tylko nosi on wyraźne ślady włamania – odpalony on był „na krótko” poprzez zwarcie kabli. W pojeździe ujawniono także cały zestaw do kradzieży aut – od narzędzi mechanicznych po zaawansowane urządzenia elektroniczne.

REKLAMA

Okazało się, że Audi należy do mieszkającego w Wiedniu obywatela Austrii. W momencie sprawdzania auto nie było jeszcze zarejestrowane jako skradzione – o tym, że samochód zniknął spod domu dowiedział się od austriackich policjantów.

źródło: KM Policji w . Wałbrzychu

źródło: KM Policji w . Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także