Policjanci na tropie przenośnej toalety. Odzyskali szalet w wersji „Fresh VIP”

24 listopada 2020 15:21. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Zgłoszenie w nietypowej sprawie trafiło do policjantów z Kątów Wrocławskich. Okazało się, że pracownik jednej z firm wynajmujących urządzenia sanitarne odnalazł przenośną toaletę, która prawdopodobnie kilka miesięcy temu została skradziona. Szalet wart sześć tysięcy złotych zniknął z budowy na terenie powiatu lubińskiego. Jak znalazł się 100 kilometrów dalej?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, spektrum spraw prowadzonych przez policjantów jest bardzo szerokie. Zgłoszenie o kradzieży toalety zgłoszono kilka miesięcy temu na terenie powiatu lubińskiego. Niestety, ale mundurowi nie mieli żadnych śladów prowadzących do ewentualnego złodzieja wartego sześć tysięcy złotych szaletu.

W ostatni weekend los się jednak do mundurowych uśmiechnął, bo przenośną toaletę, która mogła być przedmiotem kradzieży odnaleziono w okolicach Kątów Wrocławskich.

REKLAMA

Do mundurowych zgłosił się pracownik jednej z firm wynajmujących taki sprzęt, który stwierdził, że dostarczając na teren budowy toaletę, zwrócił uwagę na podobną, która stoi nieopodal. Gdy w wewnętrznym systemie sprawdził numer toalety szybko okazało się, że to skradziony kilka miesięcy temu w innej części województwa szalet.

Mundurowi przyjechali na miejsce i przeprowadzili czynności mogące pomóc w ustaleniu, w jaki sposób urządzenie o wartości 6000 złotych znalazło się ponad 100 kilometrów dalej, od miejsca, w którym wcześniej stało – czytamy w komunikacie.

Sprawę prawdopodobnie przejmą policjanci z powiatu lubińskiego, gdzie doszło do kradzieży.

Na szczęście nie było potrzeby zabezpieczania urządzenia w policyjnych magazynach dowodowych i po czynnościach zostało ono zwrócone właścicielowi – informuje policja.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 listopada 2020 15:21
`